Cezaevinde işkence ve tecavüzü anlatmıştı; Garibe Gezer şüpheli şekilde yaşamını yitirdi
Kandıra Cezaevinde işkence görüp tecavüz edildiği belirtilen Garibe Gezer, "Yaşadıklarım duyulsun!" demişti. Gezer, aynı cezaevinde şüpheli şekilde yaşamını yitirdi.

Kandıra 1 No’lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde kalan Garibe Gezer adlı tutuklu şüpheli şekilde yaşamını yitirdi. Gezer’in intihar ettiği iddia edildi.

Kandıra 1 No’lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde kalan Garibe Gezer adlı tutuklu yaşamını yitirdi. Aileye haber veren cezaevi yönetimi Gezer'in intihar ettiğini iddia etti.

İNTİHAR OLMAYABİLİR

Avukat Eren Keskin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Biraz önce Kandıra cezaevinde müvekkilimiz Garibe Gezer’in intihar ettiği bilgisini aldık. Kendisi işkence mağduruydu. Hücre cezası vardı. Cezaevi müdürü ablasını aradı maalesef Garibe’mizi kaybettik. Av Jiyan Tosun ve Av Jiyan Kaya yanına gidiyorlar” ifadelerini kullandı.

Keskin, Garibe Gezer'in hücre cezası çektiğini belirterek, "Hücre de ki bir insan kendini nasıl asabilir" diye sorguladı, "Yazıklar olsun size!!!" diyerek tepki gösterdi.

İŞKENCE VE TECAVÜZÜ ANLATMIŞ, "YAŞADIKLARIM DUYULSUN!" DEMİŞTİ

Gezer, tek kişilik hücrede tutulduğunu, sistematik olarak işkenceye maruz kaldığını ve son olarak kadın gardiyanların tecavüzüne uğradığını gönderdiği mektuplar ve avukatları aracılığıyla dile getirmişti.

GEZER'İN ABLASI: KESİN ONLAR BİR ŞEY YAPTI

Garibe Gezer'in şüpheli ölümü üzerine Mezopotamya Ajansı'nın ulaştığı ablası Asya Gezer, kardeşi ile en son 16 Kasım’da konuştuğunu aktardı. Durumunun iyi ve moralinin yerinde olduğunu söyleyen Gezer, “Üzerindeki baskıların azaldığını, bu nedenle moralinin iyi olduğunu söylemişti. Ancak önceki süreçlerden toplamda 20 hücre cezasının olduğunu söylemişti. Bu nedenle hücreye gireceğini söylemişti. Ocak ayında onu görmeye gideceğimi söylemiştim. Çok sevinmişti. Dört gözle beni bekleyeceğini söylemişti. Hatta ona üç tane kargo gönderdim. Bizim çocukların fotoğraflarını istemişti. Giyecek kıyafet göndermiştim” dedi.

Bugün cezaevinden 2’nci müdür olarak tanıtan bir kişinin kendisini aradığı bilgisini paylaşan Gezer, “Bu kişi kardeşimin intihar ettiğini söyledi. Ben de buna inanmadığımı söyleyip tepki gösterdim. Haklarında şikayetçi olacağımı söylediğimde ‘buraya geldiğinizde ayrıntılı konuşuruz’ dedi. Ayrıca cenazenin adli tıp kurumuna kaldırıldığını söyledi. Ben de şu an Mardin’den Kandıra’ya gidiyorum. Kardeşimin intihar ettiğine inanmıyorum. Kesinlikle onlar bir şey yaptı” diye konuştu. 

Fotoğraf: MA