Antalya ve Muğla’dan kadınlar grevdeki Baldur işçilerine atkı ve bere ördü
Antalya ve Muğla’dan kadınlar direnişteki Baldur işçileriyle dayanışmak için atkı ve bere ördü. EMEK Partisi Kocaeli İl Örgütü, kadınların ördüğü atkı ve bereleri işçilere ulaştırdı.

EMEK Partisi (EMEP) Kocaeli İl Örgütü, Antalya ve Muğla’dan kadınların ördüğü atkı, bere ve bebek yeleklerini grevdeki Birleşik Metal-İş üyesi Baldur Süspansiyon işçilerine ulaştırdı.

Kar ve soğuğa rağmen grevlerini sürdüren Baldur işçileri, dayanışmanın kendilerine güç verdiğini belirterek, “Emeği geçenlere teşekkür ederiz” dedi. Çayırova’da grevlerini sürdüren Baldur işçilerini ziyaret eden EMEP Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, “Antalya ve Fethiye’den yoldaşlarımız, elleriyle ördükleri atkı, bere ve bebek yelekleri sizin grevinizi dert edinip gönderdiler. Bu şu açıdan çok kıymetli; AKP döneminde toplam 17 grev erteleme adı altında yasaklandı. Bunların 7 tanesi OHAL dönemindeydi. AKP, gelmiş geçmiş iktidarlar içerisinde en çok grev yasaklayan, işçilerin hak arama mücadelesine müdahale eden iktidar konumunda. Bu 17 grev kapsamında 200 bin işçi, özgür toplu sözleşme kapsamından mahrum edildi. İşçi sınıfının çıkarı ortak, mücadelesi ortak. O yüzden de dönüyor diyor ki hiçbir şey yapamıyorsam bile bebeğini, kar altında direnen işçinin kendisini sıcak tutayım. Arkadaşların yaptığı bu katkının o açıdan kıymeti var” dedi. Üzerlerine düşen ne ise yapacaklarını vurgulayan Erkan, “Bu iktidara inat, bu işçiler grev yapıyor ve biz biliyoruz ki bu grev kazanımla sonuçlanacak. Hep duyduğumuz bir söz var ya, mücadele edenler her zaman kazanamazlar ama kazananlar sadece mücadele edenlerdir. Baldur işçisi kazanacak, biz de sınıfın partisi olarak üzerimize düşen neyse bunu yapacağız” ifadelerini kullandı.

Baldur işçileri de dayanışmanın önemine vurgu yaptı. Atkı, bere ve yelekler ile gönderilen mektupları da okuyan işçiler, emeği geçenlere de teşekkür etti.


İlgili haberler
Grevdeki Baldur işçilerinin aileleri anlattı: Daya...

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği pazar günku instagram yayınında şu anda grevde olan Bal...

Ekmeğin tadı, çayın demi, Baldur grevi

‘Elbette kolay değildir bu grev günlerinde ev geçindirmek, ama sen sevgili kız kardeşim, eşinin müca...

Baldur işçilerine kadınlardan dayanışma ziyareti

Baldur grevinin 21. gününde Ekmek ve Gül okuru kadınlar Baldur işçilerini ziyaret etti. Grevdeki işç...