Özgecan Aslan mezarı başında anıldı
Türkiye’yi sarsan Özgecan Aslan cinayetinin üzerinden 4 yıl geçti. Özgecan Aslan yakınları ve sevenleri tarafından mezarı başında anıldı.

Mersin’in Tarsus ilçesinde 11 Şubat 2015’te bindiği minibüsün şoförü tarafından vahşice katledilen Özgecan Aslan, ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldı.
Öğlen saatlerinde kızlarının Mersin Şehir Mezarlığı’ndaki mezarına gelen başta anne, babası ve yakınları, mezara çiçek bıraktı.

“Zaman geçtikçe acımız katmerleniyor. Gülmeyi unuttuk. Özge’min bu haksız saldırıya uğramasından sonra adeta duygularımız da öldü dedi” diyen baba Mehmet Aslan, kadın cinayetlerinin önüne geçmek için önce bunun ciddi bir problem olarak kabul edilmesi gerektiğini sonra da geniş boyutlu ele alınıp çözülmesi gerektiğini söyledi.
Baba Mehmet Aslan “Canımız her geçen gün daha da acıyor. Artık söyleyecek söz de kalmadı. Sözün bir anlamı yok. Katledilmiş olan bütün kadınların, kızların mekanı cennet olsun” diye konuştu.

Özgecan Aslan katledildiğinde Türkiye’nin dört bit yanından sokağa çıkan kadınlar, kadın cinayetlerine, kadına yönelik şiddete karşı acil ve etkili bir eylem planının hayata geçirilmesini istemişti.


İlgili haberler
Özgecan Aslan davasında cinsel saldırı ile ilgili...

Özgecan Aslan cinayeti kadına yönelik şiddetin vahşet boyutuna varmasına karşı tüm toplumun öfkesini...

Dün Özgecan bugün Zelal, hiçbir önlem yok

Mersin Emek Gençliğinden Merve Karataş kaçırılan Zelal Topçul’u yazdı: Özgecan için kılını kıpırdatm...

Aydınlı kadınlar 25 Kasım’da Özgecan Aslan Parkı’n...

Aydın Kadın Dayanışma Platformu 25 Kasım’a çağırıyor: ‘Yoksulluğa, işsizliğe, güvencesizliğe ve her...