özgürlük

DEM Parti Kadın Meclisi: ‘Son sözü biz kadınlar söyleyeceğiz’

DEM Parti Kadın Meclisi 'Kobane'den Gezi'ye Adalet ve Özgürlük İçin Kadın Buluşması' düzenledi. Buluşmaya Kobane davasından tahliye olan Sabahat Tuncel ve Gülten Kışanak da katıldı.

1 Mayıs'ın uçan kuşu: Fırtınaya karşı özgürlük tutkusu

İstanbul 1 Mayıs'ında özlem duyduğumuz özgürlüğü simgeleyen büyük beyaz bir kuş geçti alandan. 1 Mayıs'ın uçan kuşunun tasarımcısı Dilan Mine Uğurlu anlatıyor...

‘Koronaya inat yaşasın Newroz’

Koronavirüs nedeniyle sokaklarda Newroz kutlayamayan yan yana gelemeyen Esenyalı Mahallesi’nde kadınlar, ‘Koronaya inat yaşasın Newroz’ diyerek seslerini birleştirdi.

Kadınlar ‘barış’ için meydanlarda

İstanbul Emek ve Demokrasi Koordinasyonun Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda düzenlediği ‘Barış ve demokrasi istiyoruz’ mitingine katılan kadınlardan ‘barış’ın sesini ve sözünü yükseltme çağrısı geldi.

Bize 'özgürlük' vaad edenlere soruyorum. Bu mudur özgürlük?

"Referandum boyunca bize özgürlük vaat edenler acaba nasıl bir özgürlüğü kast ediyor? Size kendi iş yerimde biz kadınların özgürlük ortamını anlatmak istiyorum..."

GÜNÜN ŞARKISI Julud

Aziza Brahim hem çağdaş bir şair, hem de Sahravi halkı ve onların kabul görmek ve adalet için devam eden mücadeleleri için dokunaklı bir konuşmacı.