Ordu

‘İşçileri istifaya zorlayan belediye başkanı yargılanmalı’

Yaşar Şahin'in, kadın işçilere sendikadan istifa etmeleri için yaptığı baskıya KESK Adana Kadın Meclisi tepki gösterdi: 'Aynı tutum bizim işkolumuzda da var, bu baskılara izin vermeyeceğiz!'

AKP’li Belediye Başkanından sendikalaşan kadın işçilere hakaret!

Ordu’da AKP’li Belediye Başkanı Yaşar Şahin’in makam odasında, iki kadın işçiye sendikadan istifa etmeleri için uyguladığı mobbing ve hakaret görüntüleri ortaya çıktı.

Kadınların bitmeyen mesaisi…

Topraklarına sarılıp kendi hayatlarını dişleriyle-tırnaklarıyla kazıyarak yaratan kadınların, yıllardır sürdürdükleri yaşam mücadelesi… Ordu yaylalarındaki kadınların yaşamlarına kısaca bakalım…

Ceren Özdemir cinayetinin ardından kadınlar öfkeli!

Ordu'da, evinin önünde bıçaklanarak öldürülen 20 yaşındaki Ceren Özdemir cinayetine kadınlar sosyal medyada tepki gösterdi: ‘Sıra kimde!’

Öğrencisini taciz eden doktora 4 yıl ceza

Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir stajyer öğrenciyi taciz eden doktor hakkında mahkeme kararını verdi, doktor 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Fındık üreticisi kadınlar: Umut için yoldayız

Fındık fiyatının düşük açıklanması üzerine ‘fındık için adalet’ diyerek Ordu’dan Giresun’a yürüyen üretici kadınlar ‘Fındık emektir, sonuna kadar mücadele edeceğiz’ diyor.

Kadın heykeli’ne saldıranlar ve kadını kamusal alandan dışlamaya çalışanlar

Sanatçı Arzu Yayıntaş, Ordu’da daha önce tahrip edilen ve yakın zamanda da ayakları kırılan 3 kadın heykeline yönelik saldırıları yazdı.

GÜNÜN İSYANI: Bozuk yolu kesen kadınlar

Bozuk yoldan kalkan toz kadınları isyan ettirdi. Toz yüzünden evlerinin camlarını açamayan kadınlar, o yola gitti ve yolu 1 saat trafiğe kapattı.