kısa film

Nar Sanat’ta ‘Kulaktan kulağa’ kısa film günleri| Bireysel hafızadan toplumsal hafızaya

Nar Sanat’ta her ay gerçekleştirilmesi planlanan kısa film günlerinin ilk kısa filmleri BAK/Kulaktan Kulağa Kolektif Üretim Atölyesinin filmleri oldu.

Bir Çerkes hikayesi: Kızların Efendisi

Kızların Efendisi: Yatalak anne babasına olan yükümlülüğü nedeniyle evliliğinden vazgeçen Saaret Batgiray ile Çerkeslerde hiç evlenmemiş kızların hikayesine bir kapı aralanıyor.

Yönetmen Öykü Orhan: Bir işçi kadın haberi okudum ve bunu yazmalıyım dedim

Kübra Yeter, hikayeyi anlatış biçimi ve koku meselesine yaklaşımıyla ilk adımını sağlam bir temele oturtan Yönetmen Öykü Orhan’la ‘Paydos’ filmini ve sinema endüstrisini konuştu.

GÜNÜN FİLMİ: Küçük Kara Balıklar

Küçük Kara Balıklar “Büyümek için büyük sulara açılmak” temasıyla iki kadının kesişen yollarını ve bu kadınların İki büyük şehirde yaşama tutunma hikayesini anlatıyor.

Uluslararası Kadın Yönetmenler Kısa Film Festivali 13 Eylül’de İstanbul’da

1. Uluslararası Kadın Yönetmenler Kısa Film Festivali, 13-15 Eylül 2019 tarihlerinde Kadıköy Yeldeğirmeni Sanat Merkezi'nde gerçekleşiyor.

GÜNÜN ÖNERİSİ: Kadın yönetmenler kısa film seçkisiyle bir arada!

Kadın yönetmenler 8 Mart’ı filmlerle karşılıyor. 8 Mart’ta başlayacak olan seçki 30 Mart’a kadar ücretsiz olarak Pera Müzesinde izleyicilerle buluşacak.

GÜNÜN KISASI: Gülizar

Sabancı Vakfı’nın üçüncüsünü düzenlediği Kısa Film Yarışmasında birincilik ödülü alan Yahya Ozan Çalışkan’ın bir kadın hikayesini konu edinen Gülizar filmini izleyelim…

GÜNÜN KISASI: Duvar

Bu ülkenin yoksullarından mülteci kadınlar... Onlardan kısacık bir kesit. Savaştan kaçarak sığındıkları yerde verdikleri yaşam mücadelesinden.

Bir kadın hem kendini hem ‘bizi’ değiştirebilir!

Daha önce Ekmek ve Gül’den tanıdığınız Demirci Gülcan’ın yaşamı artık bir belgesel film. Kendisiyle özdeşleştirdiği Gülcan’ın yaşamını beyazperdeye taşıyan Aliye Ceylan ‘Bu daha fragman’ diyor.

GÜNÜN KISASI: İsmigül

İsmigül filmi kırsal alanda ekonomik bağımsızlığını kazanmış ve toplumda saygın bir yer edinmiş, mücadeleci bir kadın figürünün hikayesinin belgesel diliyle etkileyici bir biçimde anlatıyor.

GÜNÜN KISA FİLMİ: In a Heartbeat

Eşcinsel bir gencin okulun popüler erkeğine aşkını anlatan kısa film “In a Heartbeat”in kalp atışını içinizde hissedeceğiniz bir öyküsü var. Kısa animasyon film gerçek bir hikayeden esinleniyor.