kısa film

GÜNÜN ÖNERİSİ: Kadın yönetmenler kısa film seçkisiyle bir arada!

Kadın yönetmenler 8 Mart’ı filmlerle karşılıyor. 8 Mart’ta başlayacak olan seçki 30 Mart’a kadar ücretsiz olarak Pera Müzesinde izleyicilerle buluşacak.

GÜNÜN KISASI: Gülizar

Sabancı Vakfı’nın üçüncüsünü düzenlediği Kısa Film Yarışmasında birincilik ödülü alan Yahya Ozan Çalışkan’ın bir kadın hikayesini konu edinen Gülizar filmini izleyelim…

GÜNÜN FİLMİ: Küçük kara balıklar

Küçük Kara Balıklar “Büyümek için büyük sulara açılmak” temasıyla iki kadının kesişen yollarını ve bu kadınların İki büyük şehirde yaşama tutunma hikayesini anlatıyor.

GÜNÜN KISASI: Son örgü

Örgü örmek bazen ihtiyaçlarımızı karşılamak için bazen de rahatlamak için güzel bir yöntem olabilir. Ama örgü örmenin takıntı haline geldiğini düşünsenize bir de...

GÜNÜN KISASI: Duvar

Bu ülkenin yoksullarından mülteci kadınlar... Onlardan kısacık bir kesit. Savaştan kaçarak sığındıkları yerde verdikleri yaşam mücadelesinden.

Bir kadın hem kendini hem ‘bizi’ değiştirebilir!

Daha önce Ekmek ve Gül’den tanıdığınız Demirci Gülcan’ın yaşamı artık bir belgesel film. Kendisiyle özdeşleştirdiği Gülcan’ın yaşamını beyazperdeye taşıyan Aliye Ceylan ‘Bu daha fragman’ diyor.

GÜNÜN KISASI: İsmigül

İsmigül filmi kırsal alanda ekonomik bağımsızlığını kazanmış ve toplumda saygın bir yer edinmiş, mücadeleci bir kadın figürünün hikayesinin belgesel diliyle etkileyici bir biçimde anlatıyor.

GÜNÜN KISA FİLMİ: In a Heartbeat

Eşcinsel bir gencin okulun popüler erkeğine aşkını anlatan kısa film “In a Heartbeat”in kalp atışını içinizde hissedeceğiniz bir öyküsü var. Kısa animasyon film gerçek bir hikayeden esinleniyor.

GÜNÜN KISASI: Küçük dahi Rúbaí

Küçücük yaşında ona öğretilenlere karşı araştırma becerisini kazanan ve ona söylenenleri sorgulayan, dahi Rúbaí'nin hikayesini konu alan bu kısa filmi izleyin...