kadın adaylar

Bakırköy’de 3 kadın aday: Mahallemizin sakini değil sahibi olalım

Bakırköy’ün üç mahallesinde üç kadın muhtar adayı dayanışmayı, cesareti ve birlikte yapabilecekleri güzel işleri anlatıyor...

GÜNÜN DİKKATİ: Temsil oranları kadınların ‘yok’ sayıldığının göstergesi

Kadın Adayları Destekleme Derneği, partilerin yerel seçimlerde kadınları düşük temsiliyette aday göstermesine tepki gösterdi.

Serpil Argın: ‘Eşitliği savunmaya yaşadığımız yerden başlayalım’

Dersim’de Devrimci Güç Birliği’nin Ovacık Belediyesi Başkan Adaylarından Serpil Argın, ‘Yapacağımız ilk şey kadını mahkûm edildiği evden kamusal alana çıkarmak olacak’ diyor.

Sadece 385 kadın aday gösterildi

Altınbaş Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Merkezi yerel seçimler için pozitif adaylığın sözde kaldığını açıkladı. Siyasi partilerin kadın aday sayısı 385’te kaldı.

GÜNÜN RAKAMI: Belediye başkan adaylarının 385’i kadın, 2504’ü erkek

Yerel seçim öncesi aday listelerinde yine kadınları görmezden gelen bir tablo ortaya çıktı: Bugüne kadar açıklanan toplam 2889 belediye başkan adayının sadece 385’i kadın.

Aday listeleri ve seçim beyannameleri ‘kadınları’ gördü mü?

Yanıtı kadın örgütleri veriyor: Canan Güllü, seçmen listeleri için ‘kotaya sıkıştırılmış kadınlar’ yorumu yaparken, Feride Eralp bütünlüklü bir kadın yaklaşımı olmadığına dikkat çekiyor.

SODA: Kadınları bir kez daha uçurumdan attılar

24 Haziran seçimlerinde yüzde 21.5 oranında kadın aday gösterilmesini eleştiren SODA, Türkiye’nin Küresel Cinsiyet Uçurumu’nda daha alt sıralara inmek için büyük bir atak yaptığını söyledi.