İkitelli

Biraz çorba biraz sohbet: ‘Asgari ücret bile almıyorum ki’

İstanbul’un İkitelli semtinde Halime ile çay çorba içerken hayatı, geçimi, seçimi konuşuyoruz.

Suriyeli kadınlar: Dilimiz yakın, komşuluğumuz uzak

İstanbul İkitelli’de yaşayan mülteci kadınlar Türkmen oldukları için dil sorunu yaşamazken, sürekli köpürtülen öfke ve nefretin kendilerine ayrımcılık ve hakaret olarak döndüğünü söylüyor.

Evde, sokakta, iş yerinde karşımıza çıkan şiddeti ve buna karşı mücadele yöntemlerini Küçükçekmece'de tartışıyoruz!

Küçükçekmece Ekmek ve Gül Grubu ve Avrupa Yakası Dersimliler Derneği, Küçükçekmece'deki kadınları şiddeti ve çözümlerini tartışmaya çağırıyor.

İkitelli’de kadınlardan 25 Kasım yayını

25 Kasım Kadına Yönelik şiddetle Mücadele Günü öncesinde İkitelli’de kadınlarla Instagram yayınında buluşuyor.

Kadınlar yoksulluk denizinde boğuluyor: Temel ihtiyaçlar artık rüya oldu

İkitelli’de çocuklarıyla birlikte hayatta kalma savaşı veren Fatmagül ve Sibel’in yaşadıkları, İzmir’den Sevil’in işsizlikle savaşı rakamların gerçek hayattaki karşılığının ne olduğunu gösteriyor.

Sıbyan mektepleri gerçeği: Çocuklarda travma, ailelerde çaresizlik

Çocuklarının ömür boyu taşıyacakları travmalar yaşadığının farkında oldukları halde sıbyan mektebine göndermek zorunda kalan kadınlar anlattı: ‘Kızım kolu morarmış geldi, küçük kızım kapanmak istiyor’

Kadınlar savaş istemiyor

Medya eliyle savaş kışkırtıcılığı sürdürülüyor. Ancak savaş ve zafer çığlıkları İkitelli’de yaşayan emekçi kadınları ikna edememiş. Zaten yokluk, yoksullukla boğuşan kadınlar bir de savaş istemiyor.

Herkes biliyor geminin su aldığını...

İkitelli, Terazidere ve Gazi’de seçim dolayısıyla işçi havzalarının ve işçi mahallerlerinin yolunu tutup kadınlarla konuştuk. Seçim ile geçimin iç içe geçtiği bir başka manzara gördük.