güvenlik soruşturması

Şifa Hastanesinde doğum yapmak işten çıkarma sebebi

Ege Üniversitesinden işçilerin kadro başvurularının kabul edilmeme gerekçeleri ortaya çıkıyor: Şifa Hastanesinde doğum yapmak, kapatılan dershanelerde çalışmak, kapatılan okulda çocuk okutmak...

Arşiv araştırmasında işçinin akrabalarına bakılamaz!

Arşiv araştırmasında işçinin yakınları ya da akrabaları nedeniyle kadroya geçişinin engellenmesi hukuka aykırıdır. İşçiler muhakkak itiraz etmeli ve gerekirse yargıya gitmelidir.

Tazminatsız feshi kabul dilekçeleri hükümsüzdür!

Arşiv araştırması henüz bitmeyen işçilere imzalatılan ‘tazminatsız işten çıkarılmayı kabul ediyorum’ dilekçeleri hukuka, Anayasa’ya ve yasalara aykırıdır. Hükümsüzdür, geçersizdir!

Ege Üniversitesinde kadroya geçemeyen işçiler: Suçlu değil işçiyiz

Yüz binlerce işçinin kadro hakkı gasbedilirken kadroya geçemeyen birçok işçi de kapı önünde buldu kendini. ‘Güvenlik soruşturması’ bahanesiyle Ege Üniversitesinde kadroya alınmayan işçiler eylemdeydi.

Taşeron işçiye cadı avı yargıya taşınmalı

Bugünkü sorumuz, taşeron işçiler için yapılan arşiv araştırmalarının adeta bir cadı avına dönüştüğünü gösteriyor. Bu hukuksuzluk yargıya taşınabilir ve taşınmalıdır!

Kadroya geçişte güvenlik soruşturması yok, arşiv araştırması var

Yasal kural çok açık. Taşeron işçiler için güvenlik soruşturması yok, arşiv araştırması var. Arşiv araştırmasının liste yayınlanmadan önce yapılmış olması gerekiyor.