festival

Mersin’de kadınlardan ‘eşitlik için dans et’ festivali

Günebakan Kadın Derneği’nin toplumsal cinsiyet farkındalığı için her yıl düzenlediği “eşitlik için dans et” festivalinin 4’üncüsü büyük bir coşkuyla düzenlendi.

Kurtuluş halkından sokak festivali çağrısı

İstanbul Şişli'de bulunan Kurtuluş Mahallesi halkı, 25 Eylül Cumartesi günü sergi, atölye çalışması, dans gösterisi, konser ve söyleşinin yer alacağı festivale katılım çağrısı yaptı.

18. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 12-22 Haziran’da online

Salgın nedeniyle ertelenen 18. Uluslararası Filmmor Kadın Filmleri Festivali, 12-22 Haziran tarihleri arasında ‘Hak Odaklı Sinema’ temasıyla online olarak yapılacak.

23. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali izleyiciyle online buluşuyor

Uçan Süpürge Vakfı, bu yıl 23’üncüsünü organize ettiği Uluslararası Kadın Filmleri Festivalini koronavirüs dolayısıyla online olarak gerçekleştirilecek. Festival 2 ve 17 Mayıs tarihleri arasında.

23. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali izleyiciyle online buluşuyor

Bu yıl 101 ülkeden kadınlara ulaşmayı hedefleyen festivalde Uluslararası Film Eleştirmenleri Federasyonu (FIBRESCI) tarihinde ilk kez online jürilik yapıyor.

Bacağınızı biraz çeker misiniz?

İstanbul Modern Sinema, bu yılın öne çıkan kadın yönetmenlerinin filmlerinden oluşturduğu seçkiyi 21 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşturuyor.

Kadınlar MorFest’e çağırıyor

24 Haziran öncesi 'Tek adamı' göndermek için topuklarını piste vurmaya çağıran kadınlar MorFest’te buluşmaya hazırlanıyor.

GÜNÜN FESTİVALİ: Filmmor Adana’da

16. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nin Adana ayağı bugün ilki düzenlenen Kadın ve Yaşam Festivali kapsamında başlıyor.

Pembe Hayat Kuirfest izleyicilerini bekliyor

Pembe Hayat KuirFest, 26-28 Ocak tarihleri arasında dünyanın dört bir yanından kuir yapımları İstanbullu izleyicilerle buluşturuyor. 7.’si düzenlenen festival, bu yıl da ücretsiz.

Mamaklı kadınların hummalı hazırlığı

Kimi eline ilk kez tığ aldı, kimi işini hemen bitirip arkadaşlarının yardımına koştu. Mamak Kız Kardeşim Kadın ve Dayanışma Derneğinde hummalı bir hazırlık var.

Çankaya’da Kadın Emeği Festivali

Çankaya Belediyesi, kadınların el emeğine dayalı ürünlerinin yer alacağı ‘Kadın Emeği Festivali’ne hazırlanıyor.

GÜNÜN FESTİVALİ: 10. Ege Belgesel Film Günleri

İzmir’de başlayan festivalde etkinlik ve gösterimlerin tamamı ücretsiz. 13 Mayıs’a kadar devam edecek festivali kaçırmayın deriz.

Filmmor Adana’da

15 yıl önce “Kadınlar Sinema Yapıyor” diyerek başlayan Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 5 ilin ardından 27-28 Nisan’da Adana, 29-30 Nisan’da Mersin’de.

Filmmor Kadın Filmleri Festivali Bursa'da

15. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 8-9 Nisan'da Bursa'da. Evin işi, şehrin hengamesi, hayat gailesinin ötesinde sinemada buluşmaya, dayanışmaya, festivale...

Sevdiğim çocuğun gözlerine bakmak gibiydi

İlk kez 8 Mart mitingine katılmak bir kadına ne hissettirir? Buyurun, okuması sizden.