Eyüp Ekmek ve Gül Grubu

Dayanışma büyüyor: Eyüp Ekmek ve Gül’ün topladığı malzemeler yola çıktı

Eyüp Ekmek ve Gül Grubunun deprem bölgesindeki kadınlar ve çocuklar için topladığı malzemeler yola çıktı. Kadınlar kız kardeşleri için bir de mektup yazdı: Yalnız değilsin, yalnız değiliz…

Eyüp Ekmek ve Gül Grubu 25 Kasım buluşması yapıyor

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma Günü’ne giderken Eyüp Ekmek ve Gül Grubu kahvaltı etkinliğinde buluşuyor, yoksulluk, şiddet ve mücadeleyi konuşuyor.

Kahvaltı bahane, birlikte olmak şahane!

Evli, bekar, işçi veya işsiz kadınlar olarak bütün çeşitliliğimizle bir araya gelebilmek ve işte, evde yaşadığımız sorunları birbirimizle paylaşmak, birlikte çözüm aramak bugün hepimize çok iyi geldi.

Eyüp Ekmek ve Gül Grubu: Eşit, özgür, şiddetsiz bir yaşam için yarın Kadıköy’deyiz

Karadolap Parkı’nda stant açan ve kadınlara seslenen Eyüp Ekmek ve Gül Grubu, Kadıköy’de gerçekleşecek Büyük Kadın Buluşmasına çağrı yaptı.

Eyüp Ekmek ve Gül Grubu buluşması

Eyüp Ekmek ve Gül Grubundan kadınlar ‘8 Mart’a giderken sesimizi semtimizden yükseltiyoruz’ diyor. 5 Mart günü Karadolap parkı’nda açacakları standa tüm kadınları davet ediyor.

Eyüp Ekmek ve Gül Grubu: Tek seçenek şiddete karşı örgütlü mücadele

Eyüp Ekmek ve Gül Grubu etkinliğinde bir araya gelen kadınlar, şiddeti konuşurken, şiddeti yeniden üreten medyayı, eril dili ve iktidar politikalarını da konuştu.

İstanbul Eyüplü genç kadınlar için yeni dönem başlıyor!

Eyüp Genç Hayat Grubu genç kadınları 3 hafta sürecek kadın çalışmaları atölyesinde buluşmaya çağırıyor.

Tek seçenek, şiddete karşı örgütlü mücadele!

Eyüp Ekmek ve Gül Grubunun 25 Kasım vesilesiyle gerçekleştirdiği anketin sonuçları kadınlara şiddeti ve boyutlarını tartıştırırken, örgütlü mücadele ihtiyacının da tek seçenek olduğunu ortaya koydu.

Kadınların iş yükü arttı, şiddet yaygınlaştı

Eyüp Ekmek ve Gül Grubunun Çırçır, Güzeltepe ve Nurtepe Mahalleleri ve Eyüpsultan Hastanesinde gerçekleştirdiği anketinin sonuçları, kadınlar pandemide yaşadıklarını gözler önüne serdi.

Eyüplü kadınlar kahvaltıda buluştu: Sorunlarımız da ortak çözümümüz de

Alibeyköy’de kahvaltıda buluşan kadınlar hem sorunlarını anlattı hem çözüm yollarını tartıştı. Bu tür buluşmaların kendilerine güç verdiğini söyleyen kadınlar konuşmakla kalmadı türküler de söyledi.

Eyüp’te kadınlar 8 Mart’a doğru kahvaltıda buluşuyor

Editörlerimizden Şenay Kumuz’un katılımıyla Eyüp’te kadınlar, kahvaltıda bir araya gelecek.

Kadınların daha çok söyleyecek sözü var

‘Kadınlar bütün zorluklara, kötü koşullara, korkunç bir baskıya ve sömürüye rağmen, ‘Değişebiliriz, değiştirebiliriz’ demek için sadece 8 Mart zamanı değil; bütün bir yıl boyunca çalışıyor.’