Bornova

Bornova'da işçi kadınlar 8 Mart taleplerini sokaklara taşıdı

Genel-İş İzmir 7 No’lu Şube üyesi Bornova Belediyesi işçileri ile Kemalpaşa Belediyesi işçileri, “Eşit, özgür, şiddetsiz bir yaşam bizimle mümkün” şiarıyla 8 Mart yürüyüşü gerçekleştirdi.

Ücretsiz izne çıkarılan işçi: ‘Taleplerimizi haykırıp dayanışmayı büyütmeliyiz’

İzmir Bornova’dan ücretsiz izne çıkarılan Birgül:: “1 Mayıs yaklaşıyor, benim durumumda binlerce kadın var. Devlet asıl bizlere destek paketleri açıklamalı ama mücadele etmeden olmayacak görüyoruz.”

8 Mart öncesi Buca ve Bornova'da kadınlar bir araya geldi

İzmir'de Bornova ve Buca'da bir araya gelen kadınlar, krizden ve savaş koşullarından en çok kadınların etkilendiğini belirterek, buna karşı dayanışmayı ve mücadeleyi büyütme çağrısında bulundu.

Bornovalı kadınlar 8 Mart’ta sokakta

Bornova Kadın Platformu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Cumhuriyet Meydanı’nda kadınlarla buluşacak.

Bornovalı kadınlar saldırılara karşı mücadelelerini ortaklaştırdı

Bornova’da bulunan kadın örgütleri, siyasi partiler, dernekler ve sendikalara üye kadınlar emek ve demokrasi mücadelesini ortaklaştırmak için Bornova Kadın Platformunu kurdu.

Bornovalı kadınlar 25 Kasım’da sokağa çıkacak

Bornova meydanında saat 15.30’da basın açıklaması yapılacak ardından sloganlarla metroya yürünerek Alsancak’taki merkezi eyleme geçilecek.

Bornovalı kadınlar türkülerle umudu büyütüyor

Bornova Ekmek ve Gül Grubundan kadınlar savaşsız, özgür ve eşit yarınlar için birlikte mücadele etmek gerektiğini söylüyor. Ülkedeki korkutucu tablonun içinde umut hep var. Ve umudu kadınlar büyütüyor

Bornovalı kadınlar 8 Mart’ta hazırlanıyor

Kadınların 8 Mart hazırlıkları ülkenin dört bir yanında heyecanla sürüyor. İzmir’in Bornova ilçesinde de kadınlar Bornova Kadın Dayanışma Derneği kurarak çalışmalarına başladı.

Haklarımızı yüz yıl geri götürecek uygulamalara dur diyelim

İzmir’de AKP’nin kadınlara yönelik saldırı yasalarını değerlendiren kadınlar, ‘Haklarımızı 100 yıl geri götüren yasalara izin vermeyeceğiz’ dedi.

GÜNÜN ŞARKISI Bornovalı kadınlardan

İzmir Bornova’dan kadınlar Çiçekliköy'de bir piknikte bir araya geldi ve referandum kararlarını bu şarkıyla anlattı...