Seçim 2023
Selma Gürkan’ın bir günü: Yeşil Sol Ankara’da iki vekil çıkaracak mı?
Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Yeşil Sol Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı Selma Gürkan’ın seçim çalışmalarını bir gün boyunca takip ettik.

Yeşil Sol Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı ve Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan’ın seçim çalışmalarını bir gün boyunca takip ettik. Yeşil Sol Parti’nin ilk sıradan aday gösterdiği Emirali Türkmen’in yanı sıra bir milletvekilinin daha kazanması potansiyeli nedeniyle Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) seçimlere girmediği Ankara 1. Bölge’de, CHP listesinden aday gösterilen eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e tepkiler de sahaya yansıyor.

Mamak’ta köy dernekleri, bina toplantıları düzenleyen Gürkan, Çankaya’da da işçilere, esnafa ve gençlere yönelik ziyaretleriyle çalışmalarını sürdürüyor. Seçim çalışmalarında kapı kapı, yüz yüze buluşmalara önem veren Gürkan, özellikle AKP’li yıllarda kazanılmış birçok hakkı elinden alınan kadınlara sesleniyor.

Gürkan’ın seçim çalışmalarında dikkat çeken bir başka nokta ise sadece oy istemekle yetinmemesi. Erdoğan ve Cumhur İttifakı yenilse de seçimlerden sonra mücadelenin bitmeyeceğini her buluşmada anlatan Gürkan, başta işçiler ve kadınlar olmak üzere emekçiler arasında örgütlü mücadelenin önemine vurgu yapıyor.

İlgili haberler
Selma Gürkan kadınlara seslendi: Bu karanlığa geçi...

Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Yeşil sol Parti listelerinden Ankara 1.Bölge Milletvekili Aday...

Kadınların kürsüsünün bir ayağı Meclise, Meclis ka...

İşçi emekçi kadınların sesini yükseltmek, eşit, özgür, barış içinde, güvenceli bir hayatı kurmak içi...

Bir başınalık duygusunu umuda dönüştüren Ekmek ve...

Özel okulda öğretmen olan, oğluyla yalnız yaşayan Melek, oğlu bir şey ister diye onunla alışverişe ç...