Cam işçileri aileleriyle birlikte eylemde
Cam işçileri ve aileleri talepleri için Lüleburgaz'dan Tuzla'daki Şişecam Genel Merkezine yürüyor. İşçiler “iş, aş, adalet” istiyor, herkesi dayanışmaya çağırıyor.

Paşabahçe Kırklareli Cam fabrikasında fırın kapatma gerekçesiyle işten atılan ve direnişe geçen 90 işçi, “İş, aş, adalet” talebiyle Tuzla’da bulunan Şişecam Genel Merkezi’ne doğru yürüyüşe başladı. Cam işçileri 90 işçinin Trakya’da bulunan fabrikalarda işbaşı yapana kadar mücadelelerine devam edeceklerini söylüyor. İşçiler, başta cam işçileri olmak üzere herkesi dayanışmaya çağırıyor. 

İşten atılan işçilerin aileleri de yürüyüşte. Günlerdir çoluk çocuk direniş çadırında olduklarını belirten bir işçi yakını, “Sendika şimdiye kadar aidatları kesti ama şimdi işçinin yanında değil. İşçi adaleti kendi arıyor. Bu işçiler mutlaka işlerine geriye dönecek” dedi.


İşten çıkarılan 90 kişinin emeklerinin karşılığını istediklerini ifade eden bir işçi yakını da “Sonuna kadar onların arkasındayız. Hiçbir direnişte kadın olmazsa o direniş kazanılmaz” diye konuştu. Eşinin 25 yıldır Şişecam’da çalıştığını ifade eden bir kadın da “İşimizi geri almak için, iş aş adalet için yürüyoruz” dedi. 60 yaşında olduğunu belirten bir kadın da “Benim oğlum çıkarıldı. Ben 17 gündür buradayım. Bizim evlatlarımızı geri alsınlar, biz bunu istiyoruz. Haksızlığa uğradık ve yürüyüşe geçiyoruz” diye konuştu.