Mahalleden evlere emekle uzanan köprü
Sancaktepe’de eğitim emekçilerinin başını çektiği Kız Kardeşlik Köprüsüyle Hayatı Yeniden Kuruyoruz kampanyası mahalleden tek tek evlere uzanan hummalı bir çalışmayla, emek emek örüldü.

Müthiş bir güven vardı Kız kardeşlik Köprüsüyle Hayatı Yeniden Kuruyoruz kampanyasına.
Bu kampanyaya İstanbul Çekmeköy ilçesinde de ciddi bir destek örgütlendi. Bir grup öğretmenin öncülüğünde CHP Çekmeköy İlçe Kadın Kollarında aktif görev yapan kadın emekçiler de Hamidiye Mahallesi’nde bulunan Öğretmenler Sitesinde kampanya için hijyen malzemeleri başta olmak üzere,
kuru gıda malzemeleri topladı. İlk etapta 27 koli malzeme toplandı ve deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yola koyuldu. Kadın eğitimciler ve onlarla birlikte hareket eden kadın emekçiler sadece malzeme toplamıyor bu kampanyanın sürdürülmesi için emekçi kadınların mahallelerde örgütlerinin kurulmasını da örgütlüyorlar. 10 kadın eğitimci ve işçi kadın ayrıca Ataşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan deprem koordinasyon ve AKKOM merkezlerindeki toplanan malzemelerin TIR’lara yüklenmesi, taşınması esnasında da aktif görev alıyorlar.
Bu kampanyanın Hamidiye mahallesi Öğretmenler Sitesinde başlamasına öncülük eden, kadın eğitimcilerle bağ kuran Pakize Gürhan emeği, gayreti ve çabasıyla öne çıkanlardan. Hülya Özdemir, Naime Gedik, Oya Gök, Eda Arslan, Durcan Uzunay başta olmak üzere tüm Çekmeköylü Kız Kardeşlik Köprüsü bileşenleri şunu ifade ediyor: “Bu kampanya bizi tarif ediyor ve biz bu kampanyayı başlatan Ekmek ve Gül’e, onun emekçilerine ve Evrensel Gazetesine şükranlarımızı bildiririz ve daima yanlarında olduklarını bilmelerini isteriz.”


Fotoğraf: Ekmek ve Gül