Kuru vaatler değil gerçek çözümler istiyoruz
Memlekete fayda olacaksa biz de dahil olursak olacak. Bileyim ki birileri var gelin hep birlikte değiştirelim diyor, yaparım. Çünkü o zaman bilirim ki çocuğumun geleceğine iyi bir şey bırakabileceğim.

O kadar güzel bir ülkemiz var ki aslında, ama ne üretim var ne kazanç var. Birileri satıyor, yiyor, birileri de daha fazla yoksullaşmaya devam ediyor. Bir süredir geçinemediği için insanlar tarlasını satıp şehir merkezlerine gelip işçi olmaya başladı. Asgari ücreti 5 bin 500 liraya çıkardılar, ama biz her türlü borca sürükleniyoruz, olmayan parayı varmış gibi gösteriyorlar, o yüzden de bugün bu kadar zor zamanlar yaşıyoruz. Asgari ücret 2 bin 825 lirayken eşim benden 500-600 lira fazla alıyordu ama şu ankinden daha rahat geçiniyorduk. Bir yere gidebiliyorduk, her zaman olmasa da istediğimizi yiyip içiyorduk. Şimdi her şeyin en ucuzunu arıyoruz. Bir çay içmek, bir kahve içmek bir arkadaşımızla buluşmak niye bu kadar zor? Terazi zaten eşit değildi, şimdi iyice tepetaklak oldu.

Sabahtan akşama kadar evde yokuz, 250 lira elektrik faturası ödüyorum. Bir de Bakan çıkmış “500 liralık doğal gaz geliyorsa 2 bin lira olması lazım” gibi şeyler söylüyor, ceplerinden mi ödüyorlar koca bir milletin faturalarını? Hani doğal gaz vardı bu memlekette, peki bu kadar zam niye? Ne oldu Türkiye’de doğal gazın son durumu?

Biz hiçbir şey yapmıyoruz, kabulleniyoruz. Hatta son süreçte de seçim var diye seçime bırakıyoruz. Gelsin biri kurtarsın diye bekliyoruz.

Madem zamları indirebilmeye dair vaatleri var, şimdi indirin de nefes alalım. Ben seçimlerde AKP’nin kaybedeceğini düşünüyorum. O kadar zor durumda ki KYK borçlarının faizlerini sildi. Sırf seçim var diye yaptılar, yoksa AKP borç siler mi? Ancak borç yükler vatandaşına.

Bu memlekete fayda olacaksa biz de dahil olursak olacak. Bileyim ki birileri var, gelin hep birlikte değiştirelim diyor, yaparım. Çünkü o zaman bilirim ki çocuğumun geleceğine iyi bir şey bırakabileceğim. Bence hep beraber bu yalana dolana bu kez izin vermeyelim. Kuru vaatlere kanmayalım, herkesin eli cebimizde. 8 liraya kolisini aldığımız yumurta 60 lira olmuş, ekmek olmuş 5 lira, 5 buçuk lira.

Hiç kimse gelip bizi kurtaramaz. Bizim şimdiye kadar olan biteni düşünüp şapkamızı önümüze koyup bir değerlendirme yapmamız lazım. Hep birlikte altından kalkamazsak bu sefer hep birlikte altında kalacağız daha büyük bir enkazın.