Beyoncé’dan ırkçı sistemi parçalama çağrısı
BET Ödülleri’nde İnsancıllık Ödülü’nü alan şarkıcı, Beyoncé ödülünü ırkçılık karşıtı protestolara adadı. Beyoncé dinleyicilerine seslenerek, ‘Sizi ırkçı sistemi parçalamaya çağırıyorum’ dedi.

Müzik, sinema ve spor alanında siyahların onurlandırıldığı BET Ödülleri’nde İnsancıllık Ödülü’nü alan şarkıcı Beyoncé, aldığı ödülü ırkçılık karşıtı protestolara adayarak, dinleyicilerine oy verme çağrısında bulundu. “Hayatımız buna bağlıymış gibi oy vermeliyiz, çünkü zaten buna bağlı” diyen Beyoncé, ödülü Michelle Obama’dan aldı. 

Beyoncé ödülü aldıktan sonra, “Sesiniz duyuldu ve bizden önceki nesillere verdikleri mücadelenin boşa gitmediğini gösterdiniz. Şimdi gerçek gücümüzü göstermek için yapmamız gereken bir şey daha var ve bu da oy vermek. Sizi harekete geçmeye, değişmeye, ırkçı ve eşitsiz sistemi parçalamaya çağırıyorum. Hayatımız buna bağlıymış gibi oy vermeliyiz, çünkü zaten buna bağlı” diyerek dinleyicilerine seslendi.

Beyoncé’a, BeyGOOG Vakfı aracılığı ile doğum yeri olan Houston, Texas’taki siyahlara daha fazla kovid-19 testinin yapılmasını sağlamasındaki çabaları nedeniyle ödül verildi.

Kaynak: Jinnews

İlgili haberler
GÜNÜN DİLEĞİ: Ayrımcılıktan, ırkçılıktan ve şiddet...

Hrant Dink Vakfı Türkiye’de mültecilere yönelik nefret ve saldırılara karşı medyanın rolünü ortaya k...

Irkçılıkla mücadelenin inatçı sesi Josephine Baker

‘Siyah İnci’, ırkçılıkla mücadelenin inatçı sesi, kadın özgürlüğünün danstaki yansıması Josephine Ba...

Irkçılığın engellerini ırkçılığa karşı yazarak aşt...

Yahudi olduğu için eserlerini basmasına izin verilmeyen Elisabeth Langgässser bu duvarı ırkçılığa ka...