GÜNÜN KİTABI: Ay’daki keçi ya da anı yaşamak
Çocukların sınırsız hayal gücüne güvenen Ay’daki Keçi ya da Anı Yaşamak, Ay’da yaşayan bir keçi kadar alışılmadık bir kitap.

Ay’daki Keçi ya da Anı Yaşamak, bazıları sinemaya da uyarlanan çok ödüllü romanlarıyla kendinden söz ettiren Alman yazar Stefan Beuse’nin ilk çocuk kitabı. Almanya Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Akademisi’ne göre “yaşamımızı ve eylemimizi yansıtan” ve okuru “felsefe yapmaya iten” kitap,Sophie Greve’nin olağanüstü akvarelleriyle canlanan bilge bir keçinin duyarlılık, cesaret ve hayal gücü ile örülü çılgın ay macerasını konu ediyor. Hep dokuzu çeyrek geçe gösteren, durmuş bir saat aya düştüğünden beri keçi anı yaşıyor. Bu yüzden olsa gerek en kötü anın bile en iyi yanını bulmaya çalışıyor. Ama hayat yan yana dizilen anlardan ibaret değil. Bazen hayatla baş edebilmek için kendimizle yüzleşmek pahasına içimizdeki karanlık kratere bakmak gerekiyor…

Çocukların sınırsız hayal gücüne güvenen Ay’daki Keçi ya da Anı Yaşamak, Ay’da yaşayan bir keçi kadar alışılmadık bir kitap. Çağdaş çocuk ve gençlik edebiyatında ferah bir soluk etkisi yapan eser, çılgın buluşları, eğlenceli dili, felsefi derinliği ve sıra dışı çizimleriyle küçük-büyük herkese unutulmaz bir okuma deneyimi vaat ediyor.

İlgili haberler
GÜNÜN KİTABI: Ebeveynlerde Tükenmişlik

Klinik psikologlar Moïra Mikolajczak ve Isabelle Roskam, çocuklarıyla ilişkilerinde yorgun düşmüş ve...

GÜNÜN KİTABI: Kabuk

Kendi kabuğunu kırmaya çalışan ve içinde doğduğu kabuğa sıkı sıkıya tutunan kadınların hikâyesi: Kab...

GÜNÜN KİTABI: Yetim

Yetim bir kızı anlatan Hatice Meryem, ‘varlığı zaten başlı başına suç olan’ bir kızın zorlu hikayesi...