GÜNÜN GÜZEL HAREKETİ: Sokak hayvanları için sokakta müzik yapan Tuana
Kemanının tellerine sokak hayvanları için basan 12 yaşındaki Tuana, sokak müziği yaparak kazandığı para sayesinde birçok hayvanın aç kalmasını önlüyor.

Yaz aylarından bu yana İstiklal Caddesi’nde sokak müziği yapan 12 yaşındaki Tuana Ekin Şahin, kazandığı para sayesinde sokak hayvanlarının yiyecek ve barınma ihtiyaçlarını gideriyor. Her hafta sonu annesi ile beraber İstiklal Caddesi’nin yolunu tutan Tuana sokakta müzik yapmasını “Sokak hayvanları ile dayanışmak bir görevdir” diye anlatıyor.


KEDİ KÖYÜ KURMAK İSTİYOR
Hayvan sevgisini sanat sevgisi ile bütünleştiren Tuana, bu zamana kadar kazandığı para ile Zeytinburnu’nda bir kedi evi inşa ettiklerini ve yüze yakın sokak köpeği beslediğini söylüyor. Sokak müziği yaparak kazandığı parayı hayvanların ihtiyacı için harcadığını belirten Tuana, “Halen çalışıyorum ve onlara mama götürüyorum” diyor.

Tuana, hayvanlar için çalmaya devam edeceğini ve en büyük amacının çocuk parkında bir kedi köyü kurmak olduğunu söylüyor.


HAYVANLARLA İLGİLENMEK İNSANLARI BENCİL OLMAKTAN UZAK TUTAR
Çocukların hayvanlarla iletişim kurmasının önemli olduğunu ifade eden Tuana, “Hayvanlarla küçük yaşlarda iletişimi kuvvetlenen insanlar ileride daha insani ve vicdanlı bireyler olurlar. Aynı zamanda hayvanlarla ilgilenmek insanları bencil olmaktan da uzak tutar paylaşımcı ve çevresindekileri seven bireyler olurlar” diyerek, yaşıtlarına da hayvanlarla iletişim kurmaları yönünde çağrı yapıyor.

Kaynak: Jinnews

İlgili haberler
GÜNÜN GÜZEL HAREKETİ: Kadın heykeli az diye Başbak...

Bu haber ne yazık ki Türkiye'den değil. Edinburgh'da kadınların hayvanlardan daha az heykelinin bulu...

GÜNÜN GÜZEL HAREKETİ: Las Patronas

Her gün yük trenleriyle Meksika üzerinden ABD’ye geçmeye çalışan göçmenlere bedava yemek veren kadın...

GÜNÜN GÜZEL HAREKETİ: Çocuğun çişinden sadece anne...

Ankara’da bir AVM’de 'aile tuvaletleri' yapılmış. Hem anneler hem de babalar çocuklarını tuvalete gö...