Bize gençliğimizi unutturdular
1 Mayıs, işçilerin, emekçilerin, sürekli çalışıp aldığı ücretle sadece evin kirasını yetiştirebilenlerinle beraber biz öğrencilerin de bayramıdır.

Üniversiteye hazırlanan bir öğrenci olarak ben neden 1 Mayıs’a katılıyorum? Artık büyüyoruz ve büyüdükçe sorunlarımız da artıyor: gelecek kaygısı, ekonomik sorunlar, eğitim…

Biz bu sorunlarla boğuşmaktan gençliğimizi yaşayamaz ve hatta kendimizi bile duyamaz hale geldik. Üniversiteye gittiğimde okurken çalışmak zorunda kalmaktan kaygılıyım şimdiden.

Ben de bu ülkenin bireyi, en önemlisi bir genciyim. Ama bize yaşatılanlar gençliğimizi unutturdu. Benim de bir genç olarak sorularım, sorunlarım, bize yaşatılanlara karşı hesabını sormam gereken şeyler var. Ne kadar iktidar tarafından istenmese de o 1 Mayıs alanlarını gerek yaşlı, genç gerek kadın, erkek olarak dolduracağız. Sorunlarımızı ve taleplerimizi haykırmaktan vazgeçmeyeceğiz. Çünkü sesimizi çıkarmak bizim en temel hakkımız ve sorumluluğumuz. 1 Mayıs, işçilerin, emekçilerin, sürekli çalışıp aldığı ücretle sadece evin kirasını yetiştirebilenlerinle beraber biz öğrencilerin de bayramıdır. Bu yüzden liselilere de bir sözüm var: Tam da şimdi birlik olmamız, daha da birbirimize kenetlenmemiz gerekiyor. Bizimle meydanı doldurmaya var mısınız?

Fotoğraf: Evrensel