GÜNÜN SERGİSİ: İranlı sanatçıdan kadın yüzleri...
Eğer ‘Kadın’ temalı bir sergi arayışındaysanız bu sergi tam size göre! Yasağa rağmen örtüsüz kadınları resmeden İranlı sanatçı Parya Ghaderi’nin Face of Fiction sergisi ile sanatseverlerle buluşuyor.

Hicapsız (örtüsüz) kadın yüzü resmetmenin yasaklandığı İran’da sanatçı Parya Ghaderi, kadın yüzlerini kurgulayarak tuvallere yansıtıyor. 3 Ekim’de Moda Galeri Pasaj’da başlayacak olan, 20 Ekim’e kadar açık kalacak sergide Ghaderi’nin yağlıboya 17 eseri sergilenecek. Serginin krütorlüğünü Metin Hakyeri’i üstleniyor.

İranlı sanatçı Ghaderi şunları söylüyor: “Hepimiz gün boyunca birçok insanla iletişim kuruyoruz ve yüz yüze ya da televizyonda ya da gazetede birçok yüzü görüyoruz. Bu görüntüler fiziksel bedenin ve insan vücudunun tüm görüntüleridir. 7 yıl önce model fotoğrafçılığına başladım, bu süre zarfında sayısız konuları fotoğrafladım. Uzmanlık alanım resim olduğundan, her zaman insan düşüncelerini ve hislerini kağıda aktarmaya çalıştım. Bu tarz üzerine 2 yıl çalıştıktan sonra, hedefime ulaşmak için resim ve fotoğraf kombinasyonunu birleştirdim. Resimdeki koyu ve açık renk tonlarını, çizimlerimdeki resim ve doku tekniklerini aynı yönde kullanmaya çalışıyorum. Bu koleksiyonda, insanın hislerini izleyiciye aktarmaya çalışıyorum.”

İlgili haberler
Bir Temsilin Hikayesi sergisi

Sergi, sahnede göz kamaştıran tütüleri, uçuşan kostümleri ile pointlerinin üzerinde danseden balerin...

GÜNÜN SERGİSİ: Yüz Körlüğü

12 kadın sanatçının eserlerinin sergilendiği “Yüz Körlüğü” adlı sergi Kadıköy’de sanatseverlerle bul...

GÜNÜN SERGİSİ: Çok kalpli varlık

Yılan saçlı kadın portrelerinin merkezde olduğu sergi, sanatçının bu eserlerde tercih ettiği mürekke...