GÜNDEM

‘Beslenme desteği sağlanana kadar mücadele edeceğiz’

Gebze Belediye Meclisinde yaşananlara dair CHP Gebze İlçe Örgütünde yapılan açıklamada, ‘Mecliste çok sayıda önergemiz, çok sayıda konu vardı ama bizim önceliğimiz çocuklarımız’ denildi.

Eğitimin yükü velilerin sırtında: İkinci bir çocuğum olsaydı nasıl geçinirdim?

Çocukları ortaokulda okuyan velilerle her ay istenen deneme sınavı ücretlerinden, çocukların beslenmesine kadar birçok konuyu konuştuk.

Tecavüz faili Musa Orhan’ın şikayet ettiği Farah Zeynep Abdullah’a hapis cezası istendi

Cinsel saldırı faili Musa Orhan’a hakaret ettiği gerekçesiyle ceza verilen Ezgi Mola’ya destek veren meslektaşı Farah Zeynep Abdullah hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

25 Kasım'da tutuklanan göçmen kadınlar serbest bırakıldı

Yaklaşık 1 haftadır GGM'de tutulan göçmen kadınların idari gözetim kararı kaldırıldı

Halkın yüzde 90'ı okullarda bir öğün ücretsiz yemek verilmesini istiyor

Metropoll Türkiye'nin Nabzı Kasım 2022 raporunda "1 öğün ücretsiz sağlıklı yemek" talebine yer verdi.

Nagihan Özcan’ın Enpay önünde bildiri dağıtımı engellendi

Türk Metal Kocaeli Şubesi Başkan adayı Nagihan Özcan, Enpay fabrikasında seçim çalışması yapması sendika işyeri baş temsilcisi tarafından engellendi.

Çanakkale’de ‘Okullarda 1 öğün ücretsiz yemek’ için binlerce imza: Çocuklara bütçe ayrılsın!

Çanakkale'de '1 Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek' kampanyası büyüyor. Kampanyaya dair çalışma yürüten kurumlar basın açıklaması gerçekleştirdi, devlet yetkililerine sorumlu olduklarını hatırlattı.

Adana’da kadınlara yönelik operasyon ve gözaltıları protesto edildi

Adana’da kadınlar 25 Kasım eylemlerine yönelik polis şiddetini ve TJA üyesi 19 kadının gözaltına alınmasını protesto etti.

Ankara’da bir akşam buluşması: Umudumuz baki, dayanışmamız var...

Ankara’da mesai sonrası bir araya gelen kadınlar şiddeti konuşurken, hayat mücadelelerini, kavgalarını ve umutlarını anlatıyorlar.

TİHV’den 25 Kasım raporu: Eylemlerde 380 kişi gözaltına alındı

TİHV Dokümantasyon Merkezi yayınladığı raporda 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde yaşanan hak ihlallerini sıraladı.

Ankara'daki üniversitelerden kadın toplulukları buluştu

ODTÜ Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Topluluğu çağrısıyla Ankara'da bulunan üniversitelerin kadın toplulukları, şiddete karşı yapabileceklerini tartıştı.

İzmit Belediye Başkanı: Milli Eğitim Müdürlüğü de okul yemeği uygulamasında sorumluluk almalı

Okullarda çocuklara ücretsiz yemek sağlanması konusunda pilot proje yürütülen İzmit Belediyesi Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, ilkokul önünden açıklama yaptı.

İranlılar İTÜ’de bir araya geldi: ‘Sesimiz olun’

Yaklaşık 3 buçuk aydır İran'da devam eden eylemler sadece ülke içinde değil yurtdışındaki İranlılar tarafından da sahiplenildi. İranlı öğrenciler İTÜ'de bir araya geldi.

Seyhan Belediyesi, 14 okulda öğrencilere ücretsiz yemek verecek

‘Okullarda 1 Öğün Ücretsiz, Sağlıklı Yemek’ kampanyasına Seyhan Belediyesi de katıldı. Belediye 14 okulda öğrencilerin kahvaltı öğününü karşılayacak.

25 Kasım Kadın Platformu’ndan suç duyurusu: Polis şiddetine sessiz kalmıyoruz

25 Kasım Kadın Platformu, Taksim'deki 25 Kasım eyleminde kadınlara dönük şiddete ilişkin suç duyurusunda bulundu. Kadınlar, şiddeti kabul etmeyeceklerini ve şiddete sessiz kalmayacaklarını belirtti.

Yurt görevlisinden kadın öğrenciye ‘Neden bir erkekle yürüdün’ sorgusu

Adana Toroslar KYK Kız Öğrenci Yurdunda kalan bir kadın öğrenci erkek öğrenci ile vedalaştığı için polisin ve güvenlik görevlisinin sorgusuna maruz kaldığını anlattı.

İAÜ öğrencisi kadınlar etkinlikte buluştu: Mücadeleyi büyütmeye devam edeceğiz

İAÜ Kadın Araştırmaları Kulübü düzenlediği ‘Şiddet nedir’ etkinliğinde kadınlarla buluştu.

Özgür Kadın Hareketi üyesi 15 kadın gözaltında

Ankara merkezli TJA’ya yönelik yürütülen soruşturmada, birçok kentte yapılan ev baskınlarında 15 kadın gözaltına alındı. Kadınların gaözaltına alınması Van’da protesto edildi.

25 Kasım eyleminde gözaltına alınan 2 kadına sınır dışı kararı

25 Kasım'da gözaltına alınıp Selimpaşa Geri Gönderme Merkezi'ne gönderilen kadınlar hakkında sınır dışı ve ülkeye giriş yasağı kararı verildi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasının görünmez kıldıkları...

Ne kapitalist sömürü ne de işçi çocuklarının açlık sorunu yeni bir mesele değil! Meclis gündemine getirilmesi konunun tartışılması, yerel yönetimlerin konuya dair adım atması örgütlü çalışmanın ürünü.