GÜNDEM

Yeditepe Göğüs Hastalıkları Hastanesindeki cinsel saldırıya 'flört' bahanesi

İstanbul Yedikule Göğüs ve Hastalıkları Hastanesi' nde görevli asistan doktor S.E.’nin hemşire bir kadına “cinsel saldırıdan” yargılandığı davanın ilk duruşması bugün görüldü.

İşçi kadınlardan Özak Tekstil işçilerine dayanışma mesajları: 'Direnişiniz, direnişimizdir'

İzmir'den sağlık işçisi, İstanbul'dan metal işçisi kadınlar 5 gündür direnişte olan Özak Tekstil işçilerine dayanışma mesajı gönderdiler.

Van'da genç kadın işçiler: 'Seçeneksiz değiliz'

Van'da farklı iş yerlerinde çalışan kadın işçiler kadına yönelik şiddet ve baskıları online bir toplantıda tartıştı.

Novares işçilerinden Özak işçileriyle dayanışma mesajı

Gebze'de Petrol-İş üyesi Novares işçileri, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü için fabrikada yaptığı basın açıklamasında Özak Tekstil işleriyle dayanışma içerisinde olduklarını söyledi

Özak Tekstil direnişi 5. gününde: Yasak da olsa direnişimiz sürecek

İnsanca çalışma koşulları için iş durdurarak direnişe başlayan Özak Tekstil işçilerinin mücadelesi 5. günde sürüyor. Jandarma fabrikaya giden yola barikat kurdu. İşçiler ‘Vazgeçmeyeceğiz’ dedi.

HEDEP Milletvekili Perihan Koca: 'Çürümüşlük, erkek faili yine aklıyor'

19 yaşındaki B.B.'ye 'nitelikli cinsel saldırı'da bulunması üzerine kendisine dava açılan şarkıcı Kurtuluş Kuş'un beraat etmesine dair HEDEP Mersin Milletvekili Perihan Koca Mecliste açıklama yaptı.

Özak Tekstil işçisi kadınlar seslendi: 'Sezimizi duyun, duyurun'

Direnişten Özak Tekstil işçileri, fabrika önünden çektikleri video ile diğer işçi ve emekçileri dayanışmaya çağırdı.

Kadın sağlık emekçilerinin talebi: güvenli iş yeri

'Her alanda olduğu gibi, kadın sağlık çalışanına uygulanan şiddetin boyutu erkeğe uygulanana oranla çok daha büyük. Kadınlar çalıştıkları hastanelerde de güvende değil.'

Seller en çok kadın ve çocukları vuruyor!

Doğal afetlerde kadınların ve çocukların hayatını kaybetme ihtimalinin erkeklerden 14 kat fazla olduğunu belirten Dr. Özlem Aslan bu durumun cinsiyet eşitsizliği ile doğrudan ilişkili olduğunu söyledi

Urfa Özak Tekstil önünde direnen işçilere jandarma müdahale etmeye hazırlanıyor

Urfa'da sendikal haklarının tanınması ve insanca çalışma koşulları için iş durdurarak fabrika önünde direnişe başlayan Özak Tekstil işçilerine jandarma müdahale etme hazırlığı yapıyor.

Özak Tekstil direnişinden notlar: Kadın işçilerin haysiyet mücadelesi

Özak Tekstilde direnişte olan işçileri ziyaret eden Emek Partisi Antep Milletvekili Sevda Karaca ‘Haysiyetimiz, onurumuz için çıktık’ diyen kadın işçilerin direnişine dair yazdı.

Urfa’da Özak işçilerine jopla müdahale

Şanlıurfa Valiliği kentte eylem ve etkinleri yasakladı. Direnişteki Özak Tekstil işçilerine müdahale eden jandarma, BİRTEK-SEN'den sendika temsilcilerini gözaltına aldı.

Çayyolu’nda kadınlar 25 Kasım etkinliğinde buluştu

Çayyolu’nda kadınlar 25 Kasım vesilesiyle bir araya geldi. Etkinliğe konuşmacı olarak Çayyolu Semt Meclisinde Doç. Dr. Yasemin Özgün katıldı.

Savcılar İstanbul Sözleşmesi'nin feshinin iptalini istedi, hakim davanın reddini ima etti

Bugün Danıştay'da görülen davada Danıştay savcıları Cumhurbaşkanı kararının iptalini isterken, duruşma hakimi davayı reddedeceğini ima etti. Avukatlar hakimin reddini istedi.

EŞİK İstanbul Sözleşmesi için Danıştay'a çağrı yaptı

Eşitlik İçin Kadın Platformu (EŞİK), Danıştay'daki İstanbul Sözleşmesi davasının duruşmaları için 28 Kasım'da Danıştay önünde buluşacağını ifade etti.

Direnişteki Özak Tekstil işçilerinden Agrobay'a dayanışma mesajı

Urfa'da Özak Tekstil işçileri BİRTEK-SEN'den istifaya zorlanarak işten atılan kadın işçinin işe geri alınması için direnişe geçti. Direnişteki işçiler Agrobay işçilerine selam gönderdi.

Bakanlık 25 Kasım genelgesine dair ‘kamuoyu yanıltılıyor’ dedi: Genelge kadınlara ne söylüyor?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığınca yayımlanan 25 Kasım genelgesine yönelik tartışmalara dair açıklama yaptı.

Yargıtay savcısı Ümitcan Uygun’un ağırlaştırılmış yaralama suçu değil kasten cinayet işlediğini belirtti

Yargıtay başsavcılığı, Esra Hankulu’nun katili Ümitcan Uygun’a verilen 10 yıllık hapis cezasının bozulmasını, ağırlaştırılmış müebbetle cezalandırılmasını istedi.

Agrobay işçileri gözaltına alındı

Agrobay Seracılık’ta sendikaya üye oldukları için işten çıkartılan 5 kadın işçi, çatıya çıktı. Polis işçileri gözaltına aldı.

Sanat Fabrika 25 Kasım'ın önemini konuştu

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü için kadınlar Sanat Fabrika’nın düzenlediği etkinlikte Zehra Özöcal ile buluştu.