GÜNDEM

Hiranur Vakfı davası 5 Haziran'a ertelendi

İstanbul'da 6 yaşındaki çocuğun Hiranur Vakfında cinsel istismarı ile ilgili Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın üçüncü duruşması bugün görüldü.

Yeniden seçtirme kanunları ve demokrasiye erişim sorunu

Kendisini yeniden seçtiren kanunlar donanmış bir cumhurbaşkanı kişisi ve onun Şahsım'da yeni biçimlere doğru hızla ilerleyen, zulüm ve sömürüde şiddeti artan koskoca bir düzen...

Jülide Kural, Ben Rosa Luxemburg oyununu Kız Kardeşlik Köprüsü için sahneledi

Kız Kardeşlik Köprüsüyle Hayatı Yeniden Kuruyoruz kampanyamızı büyütmek, depremzede kadınlarla dayanışmayı güçlendirmek için Jülide Kural, Ben Rosa Luxemburg oyununu sahneledi.

Davacıyız: Okullarda bir öğün ücretsiz sağlıklı yemek için MEB’e dava açtık

Okullarda bir öğün ücretsiz sağlıklı yemek hakkı kampanyasının bir parçası olan Ankara Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği adına Milli Eğitim Bakanlığına dava açtık.

Muğla Ortaca’da bir şüpheli ölüm, bir istismar vakası

Muğla’nın Ortaca ilçesinde son bir hafta içinde iki küçük kız çocuğu düştüğü gerekçesiyle hastaneye kaldırıldı, birinin istismara maruz kaldığı öğrenildi.

‘Kimliği belirlenemeyen’ çocuklar nerede?

Depremde refakatsiz kalan çocukları takip eden Afet-Çocuk Sivil Koordinasyon Ekibi , depremlerin 51. gününde akıbeti hâlâ belli olmayan çocukların olduğunu söyleyerek Sağlık Bakanlığına sorular sordu.

Şişli Ekmek ve Gül Grubu deprem gündemli toplandı

İstanbul'da Şişli Ekmek ve Gül Grubundan kadınla Kadınlar Kız Kardeşlik Köprüsü’nü nasıl genişletebileceklerini ve deprem bölgelerindeki kadınlarla nasıl dayanışmayı sürdürebileceklerini konuştular

9 aylık hamile Resmiye: Anne ve bebek çadırda ne kadar sağlıklı yaşayabilir?

İskenderun’da yaşayan Resmiye 9 aylık hamile. Deprem sonrası kaygıları da artmış. Sağlık hizmetine kolaylıkla erişemeyen Resmiye en çok da doğum sonrasını düşünüyor.

Kadın cinayetleri, kadına şiddet ve şiddet faili erkeklerin savunmaları ile geçen bir gün

Yozgat’tan İstanbul’a bugün pek çok şehirde kadın cinayeti gerçekleşti. Kadın katilleri hakim karşısına çıkıp, şiddetin, cinayetin “meşruluğunu” savundu.

Mata işçilerinden oluşan heyet Ankara’ya gitti

Mata işçilerinden oluşan heyet, taleplerini iletmek üzere eylemlerinin 28. gününde Ankara'ya gitti.

Ankara’ya yürümek isteyen Mata işçilerine polis müdahale etti

Ek zam ve ağır çalışma koşullarına karşı 27 gündür direne Mata işçileri seslerini duyurmak için Ankara'ya yürüme kararı aldı. Polis işçilerin önüne barikat kurdu, yürümesine izin vermiyor.

Çalıştığı fabrikanın 3’üncü katından düşen Aleyna Özsakız 3 gün sonra hayatını kaybetti

İzmir’in Gaziemir ilçesinde gıda fabrikasında işçi olarak çalışan Aleyna Özsakız elek kontrolü yaparken 3’üncü kattan düştü. 3 gün hastanede tedavi gören Özsakız dün hayatını kaybetti.

Haklarımızı mücadeleyle kazandık, karanlığa karşı mücadeleyle koruyup, büyüteceğiz

Doğanın can suyunu kurutanlara karşı yaşanabilir bir çevreyi, kentleri, demokratik bir ülkeyi, kadınlar, çocuklar için şiddetsiz ve eşit bir yaşamı hep birlikte kuracağız.

Eskişehir’de Ekmek ve Gül okuru kadınlar buluştu: Bu enkazı birlikte kaldıracağız

Eskişehir Ekmek ve Gül’ün çağrısını yaptığı, editörümüz Sevda Karaca’nın konuk olduğu etkinlikte onlarca kadın bir aradaydı. Kadınlar 20 yıllık enkaza karşı yeni bir yaşamı kurmak için yan yanaydı.

İskenderun’da çadırda yangın çıktı: 1 çocuk yaşamını yitirdi

Hatay'ın İskenderun ilçesinde depremzedelerin kaldığı çadırda çıkan yangında yaralanan 4 yaşındaki Elif Mislina Eker hayatını kaybetti.

Hakları için direnen MarBit işçileri kazandı

Adana’da MarBit Konfeksiyon’da patronun fabrikayı kapatarak alacaklarını gasbetme girişimine karşı mücadele eden işçiler kazandı.

İskenderun sağlık taramasından notlar: Kadınlar ve çocuklar hijyene, sağlığa, besine ulaşamıyor, acil önlem şart!

Kız Kardeşlik Köprüsü kampanyası kapsamında İskenderun'da 300 kadına sağlık taraması yapıldı: Kadınların yüzde 90’ı mantar, vajinal kaşıntı, enfeksiyon geçirdi.

İskenderun'da ‘çaresizlik’ hakim, seçimlerden beklenti yüksek

Cumhurbaşkanı Erdoğan İskenderun’da temel atma töreni gerçekleştirdi. Sohbet ettiğimiz kadınlar söylemlere oldukça tepkililer. Ama seçimlerden umutlular.

Hozat'ta yaşanan cinsel istismara karşı açıklama: 'Failler gücünü siyasal iktidardan alıyor'

Dersim Kadın Platformu 9 yaşındaki kız çocuğunun, S.Y.’nin cinsel istismarını maruz kalmasına karşı Hozat'ta basın açıklaması yaptı.

Kadın kazanımlarına saldırı cumhur ittifakının protokolünde: İttifakın hedefi kadınlar

Yeniden Refah Partisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşüp prensipler konusunda uzlaşmaya vardıklarını açıkladı, Avukat Hülya Gülbahar’a bu protokolde yer alan ifadeleri değerlendirdi.