Ezgi Mola’dan desteklere teşekkür: Yalnız olmadığımı böylesine hissetmek çok güzel
Tecavüz suçlamasıyla yargılanan Musa Orhan’ın ceza almamasına tepki gösterdiği için hakkında ‘hakaret davası’ açılan Ezgi Mola, sosyal medyadan gelen desteklere teşekkür etti.

Oyuncu Ezgi Mola’dan açıklama geldi. Mola, “Yalnız olmadığımı böylesine hissetmek çok güzel canlar. Hepinize çok teşekkür ederim, sizleri çok seviyorum ve biliyorum ki bizleri sevgi kurtaracak” dedi.

Ezgi Mola hakkında, geçen yıl Batman’da İpek Er’e tecavüz edip intihara sürüklediği suçlamasıyla yargılanan Uzman Çavuş Musa Orhan’a hakaret ettiği gerekçesiyle dava açıldı. Ankara 31’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak Mola’nın 2 yıl 4 aya kadar hapsi istendi. Mola hakkında açılan davaya tepki gösteren Twitter kullanıcıları, #YalnızDeğilsinEzgiMola etiketi ile Mola’ya destek veren paylaşımlar yaptı. Twitter’da etiket, kısa sürede Türkiye gündeminin birinci sırasına çıktı.

Ezgi Mola da Twitter’dan açıklama yaptı. Mola, “Yalnız olmadığımı böylesine hissetmek çok güzel canlar. Hepinize çok teşekkür ederim, sizleri çok seviyorum ve biliyorum ki bizleri sevgi kurtaracak” dedi.

NE OLDU?
Oyuncu Ezgi Mola 20 Ağustos 2020’de sosyal medya hesabından “Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica, umut her şeyi elimizden aldınız ya!! Ne diyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!!! #MusaOrhanTutuklansin” paylaşımında bulunmuştu. DHA’da yer alan habere göre, Musa Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Ezgi Mola’nın paylaşımı ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, Mola hakkında “sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret” ve “hakaret” suçlarından 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi. İddianame, Ankara 31’inci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek, Mola hakkında dava açıldı.
Öte yandan Mola hakkında hapis cezası istenmesinin ardından Twitter’da #YalnızDeğilsinEzgiMola etiketi Türkiye gündeminde birinci sıraya yükseldi. Twitter kullanıcıları, Mola hakkında dava açılmasına tepki gösterirken, destek veren paylaşımlar yaptı.

Fotoğraf: Gulcanhacilar/Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)

İlgili haberler
Ezgi Mola'ya tecavüz faili Musa Orhan'a hakaretten...

Oyuncu Ezgi Mola hakkında tecavüz faili Musa Orhan'a hakaret ettiği gerekçesiyle dava açıldı. Twitte...

Cinsel saldırı sanığı Musa Orhan yine tutuklanmadı...

İpek Er’i tecavüz edip intihara sürüklediği gerekçesiyle yargılanan uzman çavuş Musa Orhan’ın davası...

İpek Er’in annesi: Devlete ve belindeki silaha güv...

İpek Er’in annesi Hakime Kılınç, Musa Orhan’ın serbest bırakılmasına isyan etti: Sağ olduğum sürece...