günün animasyonu

GÜNÜN ANİMASYONU: İstanbul Sözleşmesi Bizim

Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneği, hazırladığı animasyonla şiddete maruz kalan 3 kadının hikayesini ve İstanbul Sözleşmesi’nin etkin uygulanmasının ne kadar önemli olduğunu anlattı.

GÜNÜN ANİMASYONU: Terazi

35 saniyede bir kadın ile bir erkeğin eşit olduğu nasıl anlatılır derseniz, buyurun.

GÜNÜN ANİMASYONU: Çocuk Hakları Sözleşmesi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi tarafından “Çocuklar için İnsan Hakları Filmleri Projesi” kapsamında hazırlanan animasyon filmi paylaşıyoruz sizinle.

GÜNÜN ANİMASYONU: Parvana

90. Oscar'da adaylık kazanan animasyon Parvana ile tanışın. Kuşkusuz bu yılın en iyi animasyonları arasında yer alan Parvana, Talibanın kadınlar üzerindeki baskısını küçük bir kızın gözünden anlatıyor

GÜNÜN ANİMASYONU: Win

Çocuk istismarı hakkında farkındalık yaratmak amacıyla yapılmış bu animasyon büyüklere sesleniyor: ‘Çocuklarınızı doğru seçimler yapması konusunda yönlendirin ve onları istismara karşı bilinçlendirin.

GÜNÜN ANİMASYONU: Anatole’ün Küçük Tenceresi

Anatole ayak bileğine bağlı kırmızı tenceresini kendisiyle sürüklemektedir. Sevimliliği ve resim yeteneğine rağmen insanlar tenceresi dışında hiçbir şey fark etmez. Anatole kendini dışlanmış hisseder.

GÜNÜN ANİMASYONU: Çocukluktan yaşlılığa kadınların bedensel değişim

Bugün Dünya Animasyon Günü. Sizinle hangi animasyonu paylaşalım derken karşımıza bu animasyon çıktı. Kadınların hangi kalıplara sıkıştırıldığını da anlatan bir animasyonu paylaşıyoruz.

GÜNÜN ANİMASYONU: Tom’un sırrı

Tom’un ve diğer çocukların yaşadıkları sır olarak kalmasın! Çocuğa yönelik cinsel istismara sessiz kalmayalım.

GÜNÜN ANİMASYONU: Bizim ailede olmaz deme

Cinsiyet ayrımcılığı bizde olmaz demeyin. Belki de oluyordur...