‘Markaya değil, ucuzuna bakıyoruz’
Gelelim bizim evin geçim derdine. Eşim mevsimlik işçi olarak çalışıyor. Çocuğumun kronik rahatsızlığı olduğu için ben çalışamıyorum. Çocuğumun aylık ilaç masrafı 300 ile 400 lira arasında değişiyor.

Merhabalar Ekmek ve Gül okurları, sizlerle hem yaşadığımız ekonomik sorunların hayatımızı nasıl etkilediğini, hem de ülke gündemini meşgul eden seçimlere ilişkin düşüncelerimi paylaşmak istedim. Öncelikle İstanbul seçimlerinde büyük bir haksızlık yaşandı. Ancak 23 Haziran’da bunun değişeceğini düşünenlerdenim. Eskiden seçimlerde devlete güvenirdim ama, İstanbul seçimleri sonrası devlete güvenim kalmadı.

Gelelim bizim evin geçim derdine. Eşim mevsimlik işçi olarak çalışıyor. Çocuğumun kronik rahatsızlığı olduğu için ben çalışamıyorum. Çocuğumun aylık ilaç masrafı 300 ile 400 lira arasında değişiyor. Çocuklarımı sinemaya, gezmeye götüremiyorum. Bir yerlere gittiğimizde bakıp, geliyoruz, çocuklarımın gözü kalıyor. Alışveriş yaparken 5-6 markete uğramak zorunda kalıyorum. En ucuzu hangisi ise 1-2 lira dahi olsa onu almaya çalışıyorum. Artık markaya değil, ucuzuna bakıyorum. Elektriği, suyu daha dikkatli kullanıyorum. Çamaşır makinesini bile çok dikkatli kullanır hale geldim.

Her yerde bir kriz var. Seçimde kriz, ekonomide kriz. Buradan yönetenlere seslenmek istiyorum; biraz da halkı düşünün...

İlgili haberler
‘Seçme hakkını’ seçmek... Zora, zorbalığa rağmen.....

Görüyor ve biliyoruz ki bu seçimler yalnızca “Belediyeyi kim yönetecek?” seçimi değildi, şimdi artık...

Sandık bir şeydir, örgütlü güç her şey

Bunca sefalet, bunca yalan dolan, bunca güvensizlik, bunca çirkinlik içinde “Her şey güzel olacak” d...

Bizim yardımları, kömürü, ekmeği keseceklermiş, do...

Belediyeyi CHP’nin kazandığı Ankara’da sosyal yardımların kesileceği söylentisi kadınları endişelend...