Koronovirüs, 8 Mart etkinliğine yasak gerekçesi yapıldı
Resmi olarak Türkiye’de tespit edilmeyen koronavirüs, Ceyhan’da HDP’nin 8 Mart etkinliğine kaymakamlık tarafından yasak gerekçesi yapıldı.

Adana Ceyhan’da HDP’nin 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirmek istediği şölen için Kaymakamlığa yaptıkları başvuru, resmi olarak Türkiye'de tespit edilmeyen Koronavirüs gerekçesiyle reddedildi.

HDP Ceyhan İlçe Örgütü’nün, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında 6 Mart'ta Yersuat Mahallesi Orhan Kemal Bulvarı üzerinde bulunan alanda yapılacak şölen için Ceyhan Kaymakamlığı'na yaptıkları başvuru reddedildi. Kaymakamlık, "Genel güvenlik, kamu düzeni ve bölge ülkelerde yaşanan salgın hastalık nedeniyle genel sağlık açısında uygun görülmemiştir" gerekçesini öner sürdü.

YASAKLAMAYA TEPKİ 

Şölenin yasaklanmasına tepki gösteren HDP Ceyhan İlçe Eşbaşkanı Delal Mamuk, kararın keyfi olduğunu belirterek, etkinliği gerçekleştirmekte kararlı olduklarını söyledi. Yetkililerin ülkede Koronavirüsü vakasına rastlanmadığına dair yapılan açıklamaları anımsatan Mamuk, "Ülkede salgın hastalık varsa, ülkenin her yerinde bu karar uygulansın. Sadece bize dönük bu karar uygulanmasın. AKP İzmir'de miting alanında binlerce insanı toplarken, salgın hastalık yokken, şu anda neden var?" diye sordu.

Kaynak: MA


İlgili haberler
8 Mart’a doğru: 8 Mart kimin günü?

8 Mart'a doğru kadınların ortak dertlerine, mücadelesine ve birlikte neler yapabileceğimize yakından...

8 Mart’a giderken Ekmek ve Gül buluşmaları

8 Mart’a giderken kadınların gerçekleştirdikleri buluşmalarda neler öne çıkıyor, Ekmek ve Gül Editör...

Kadınlar başardı: İstismar zanlısı babaya soruştur...

Adana’da çocuklarını istismar ettiği ortaya çıkan M.A.K. hakkında sitemizde yer alan haberler ve kad...